Вища ліга: шістнадцятий тур мовою цифр

21-09-2024

15 та 18 вересня відбулися поєдинки шістнадцятого туру вищої ліги чемпіонату Тернопільської області з футболу 2024 року. Пропонуємо до Вашої уваги традиційний аналіз зіграних матчів.

Отож, у шістнадцятому турі вищої обласної ліги було проведено три поєдинки, в яких забито сім м’ячів, або в середньому 2,33 голи щоматчу. Це нижче середнього сезонного показника. Найменше м’ячів було забито в 12-му турі – чотири, найбільше результативних ударів – 15-ть, було завдано в 13-му турі.

У 16-му турі по одній перемозі здобули господарі та гості, ще в одному поєдинку було зафіксовано нічию. У третьому турі поспіль не було жодної перемоги з «великим» рахунком. Лідером за кількістю перемог з різницею у три і більше м’ячів і далі залишається «Дністер», у заліщан п’ять «великих» звитяг. Найближчий конкурент – «Агрон» – три подібних перемоги. У «Колоса» та ФК «Борщів» – по дві «великих» перемоги і в «Поділля» – одна. Натомість жодної «великої» перемоги немає у активі «Медоборів» (Зелене) та «Галича» (Збараж).

Лише одна команда в 16-му турі не відзначалася забитим м’ячем – «Агрон». Для великогаївського колективу це сталося вдруге в сезоні, при чому в обох випадках суперником був заліщицький «Дністер». Найбільше матчів без забитих м’ячів у «Поділля» з В. Березовиці – сім, шість подібних матчів у ФК «Борщів» та збаразького «Галича». І четвертими у цьому рейтингу йдуть «Медобори» із Зеленого – п’ять матчів без забитих голів.

Найшвидший гол туру, аж на 28-й хвилині, забив гравець «Галича» Олександр Божко, натомість найпізніший гол туру в пасиві захисника «Поділля» Ярослава Ясніцького, котрий на 88-й хвилині вразив власні ворота. Наймолодшим автором забитого м’яча у турі став згаданий вище 18-річний футболіст «Галича» Олександр Божко, котрий на 10 днів молодший за іншого 18-річного автора забитого м’яча, партнера по збаразькій команді Арсена Царюка. Найстаршим автором гола став 33-річний півзахисник Євген Гурін з бучацького «Колоса». Різниця між наймолодшим автором забитого м’яча і найстаршим склала 15 років.

У шістнадцятому турі жоден гравець не забив більше одного м’яча і не віддав більше однієї гольової передачі. У турі був зафіксований один автогол, який у пасиві Ярослава Ясніцького («Поділля»). За весь чемпіонат це всього другий подібний випадок і, що цікаво, обидва рази вражав власні ворота саме Ясніцький.

Після 16-ти турів у бомбардирській гонці лідер не змінний – Тарас Гром’як («Агрон»), на рахунку якого 10 забитих м’ячів. На другому місці, з 7-ма м’ячами йде Назар Процик («Дністер»). І в ТОП-3, після забитого м’яча «Агрону», ввійшов Роман Голодрига («Дністер») – 6 точних влучань. За лідерами йдуть: Артем Гайдаш (ФК «Борщів»), Володимир Мостовий і Юрій Захарків (обидва – «Колос»), Сергій Полянчук («Медобори») та Микола Ландяк («Дністер») – з 5-ма м’ячами. По чотири м’ячі забили універсал «Дністра» Тарас Червонецький та півзахисник «Колоса» Євген Гурін («Колос»). І одразу чотири футболісти мають по три точних удари – Юрій Головачук і Валентин Білик (обидва – «Дністер»), Андрій Ласий («Галич») та Дмитро Харчук («Агрон»/ФК «Борщів»).

Щодо асистентів, то у цій номінації лідер теж незмінний – Тарас Червонецький з «Дністра», в активі якого вісім «асистів». На другому місці капітан «Медоборів» Сергій Полянчук, у якого п’ять точних передач, після яких партнери по команді відзначалися точними ударами у ворота суперників. У Артема Гайдаша з ФК «Борщів» і Євгена Гуріна з «Колоса» – по чотири «асисти». Далі йде ціла група футболістів, у яких по три «асиста» – Юрій Захарків і Володимир Мостовий з «Колоса», Тарас Гром’як і Андрій Скакун з «Агрона», Микола Ландяк та Дмитро Бобик з «Дністра» та Владислав Тимощук з ФК «Борщів».

За системою «гол +пас» на першому місці, з 13 очками, «агронівець» Тарас Гром’як – десять голів і три «асисти». Йому у спину, з 12-ма балами, дихає Тарас Червонецький («Дністер»), у якого чотири забитих м’ячі і вісім результативних передач. На третьому місці Сергій Полянчук («Медобори»), у якого 10 очок – по п’ять голів та результативних передач. Далі, з 9-ма балами, розмістився Артем Гайдаш – п’ять голів та чотири «асисти». З 8-ма балами п’яте-дев’яте місця ділять заліщанин Назар Процик (сім голів та один «асист»), бучачани – Володимир Мостовий та Юрій Захарків (в обох – п’ять голів і три «асисти»), Євген Гурін (чотири м’ячі і чотири «асисти») та Микола Ландяк з «Дністра» (п’ять голів і три «асисти»). І замикає ТОП-10 Роман Голодрига («Дністер»), у якого шість забитих м’ячів і жодної гольової передачі.  

У турі, що відбувся, арбітри призначили один пенальті. Його не реалізував нападник «Колоса» Юрій Захарків. Це третій футболіст, який цього сезону не зміг відзначитися з «точки». Раніше подібні невдачі були у Артема Гайдаша (12 тур) та Сергія Полянчука (13 тур).

Загалом від початку чемпіонату арбітри призначили всього 13-ть пенальті. Якщо брати по турах, то три одинадцятиметровий було призначено лише раз – у 13-му турі, по дві пенальті було призначено у 3 та 6- му турах, по одному – у 2, 7, 8, 12, 14 та 16-му турах. За реалізованими пенальті лідирує Тарас Гром’як («Агрон»), у якого всі три удари з «точки» були точними. З двома влучаннями з одинадцятиметрових на другому місці йде Артем Гайдаш (ФК «Борщів»).

У 16-му турі лише один голкіпер зберіг свої ворота «сухими» – Єгор Попович з «Дністра». Він ж є лідером за кількістю «сухих» матчів у сезоні – відтепер їх у нього сім. У ТОП-3 без пропущених м’ячів входять – Іван Рогаль («Агрон») та Юрій Чуба («Медобори») – у яких по п’ять подібних матчів.

Наймолодшим гравцем у звітному турі, який виходив на футбольне поле зі стартових хвилин, був 18-річний гравець «Галича» Олександр Божко (Сашко молодший ще за двох 18-річний гравців збаразької команди – Арсена Царюка та Максима Крамарчука), наймолодшим ж футболістом, який виходив на заміну був партнер Божка по збаразькій команді Олександр Ревуцький, якому лише 17 років. Найстаршим гравцем у 16-му турі став 41-річний захисник «Поділля» Богдан Цупер, котрий за свою команду відіграв цілий перший тайм. Різниця у віці між наймолодшим і найстаршим гравцями у звітному турі склала 24 роки.

Арбітри в шістнадцятому турі винесли рекордний за сезон 22 попередження (7,33 жовтих картки у середньому за гру), 11-ть – у пасиві господарів і стільки ж – гостей. Дві з показних жовтих карток були для гравців другими в матчі і Євген Щербатюк («Агрон») та Роман Голодрига («Дністер») побачили перед собою червоні картки. Вперше у сезоні в одному турі і в одному матчі було вилучено одразу двох футболістів. Ці червоні картки стали сьомими і восьмими в сезоні. До цього подібні картки отримували: Вадим Сташків та Юрій Захарків («Колос»), Вадим Альохін і Богдан Цупер («Поділля»), Дмитро Загурський («Галич») та екс-тренера «Дністра» Ігор Шпікула.

У 16-му турі попередження отримав головний тренер «Агрона» Сергій Богородіченко. Він став шостою офіційною особою команд вищої ліги, яка була покарана арбітром. По дві жовтих картки в сезоні мають у пасиві головні тренери бучацького «Колоса» Роман Курдупель та великоберезовицького «Поділля» Олег Керничний. Лідером за картками серед офіційних осіб є згаданий вище Ігор Шпікула, в якого теж дві картки, але одна жовта, а друга – червона. Також були покарані попередженнями – начальник команди «Колос» Михайло Кордівський та помічник головного тренера «Дністра» Руслан Костишин.

Найбільше учасники 16-го туру були покарані арбітром з Теребовлі Ігорем Садковським (матч «Агрон» – «Дністер»), який показав футболістам і тренеру 12 попереджень (плюс дві червоні картки). Найменше карток витягував з кишені арбітр з Тернополя Владислав Русанюк (матч «Поділля» - ФК «Борщів») – лише чотири.

У сезоні-2024 найбільше карток – сім – у півзахисника «Агрона» Ігоря Кохмана, по шість – у півзахисника ФК «Борщів» Ростислава Гришака та захисника «Колоса» Андрія Новачинського. П’ять – у захисника «Поділля» Вадима Альохіна та півзахисника «Колоса» Арсена Сташківа. По чотири жовтих картки «заробили» –Олександр Ткачук та Андрій Ваврик (обидва – «Колос»), Юрій Соколовський і Роман Андрієшин («Агрон»), Олег Тракало («Дністер»), Богдан Цупер («Поділля») та Андрій Ласий («Галич»). Також чотири картки, одна з яких «пряма» червона, у пасиві нападника «Колоса» Юрія Захарківа. По три попередження в пасиві: півзахисників ФК «Борщів» – Владислава Тимощука і Павла Чесніка, «Медоборів» – Сергія Полянчука, Юрія Заставецького і Віталія Любінського, «Дністра» Романа Голодриги, а також захисників «Галича» Арсена Чубатого, «Поділля» Ярослава Ясніцького і «Агрона» Євгена Щербатюка.

На трьох поєдинках вищої ліги побувало 927 глядачів, що в середньому склало 309 вболівальників щоматчу. Це один з найвищих показників зі всіх турів починаючи від старту сезону. Більше було лише на матчах двох турів: 11-му – 1000 глядачів та 1-му – 950. Найбільшу глядацьку аудиторію у 16-му турі – 650 вболівальників зібрав поєдинок лідерів «Агрон» – «Дністер», найменше – 100 глядачів – прийшли на стадіон у Збаражі на поєдинок «Галича» проти «Колоса» (Бучач).

Всі матчі 16-го туру вищої обласної ліги традиційно транслювалися на Ютуб-каналі Асоціації футболу Тернопільщини «на живо» і з коментатором. На 22.00 год. 21 вересня ці поєдинки переглянули 10 тисяч глядачів. За цим показником тур увійшов до ТОП-3 чемпіонату. Більше переглянули матчів лише у 11-му турі – 12 тисяч 500 глядачів та 6-му – 10 100 вболівальників. У середньому кожен матч 16-го туру подивилося 3 333 гл. Найбільше переглядів у турі зібрав поєдинок: «Агрон» – «Дністер» – 5,1 тис., найменше – матч «Поділля» – ФК «Борщів» – 2,3 тис. За переглядами конкретно взятого матчу, поєдинок у В. Гаях став рекордним у всьому чемпіонаті! До цього туру в лідерах були два матчі:«Дністер» – «Колос» та ФК «Борщів» – «Поділля» – по 4,8 тис.

Найбільше переглядів у сезоні-2024 і далі збирають матчі за участю «Дністра». За шістнадцять стартових турів їхні поєдинки переглянули на Ютуб-каналі АФТ 56,6 тис. глядачів (у середньому – 4,042 тис.). Найменше переглядів збирають матчі за участю аутсайдерів – «Галича» і «Поділля». Чотирнадцять їхніх поєдинків переглянуло: збаразької команди 36,7 тис. або 2 621 глядач щоматчу, великоберезовицького колективу – 37,6 тис. або 2 686 гл.