«Агрон» (Великогаївська громада): підсумки сезону

2024-01-22 13:06:17.000000

Асоціація футболу Тернопільщини завершує підбиття підсумків футбольного сезону 2023 року. На черзі – команда «Агрон» з Великогаївської громади, яка стала чемпіоном у вищій лізі. До розмови ми запросили головного тренера команди Сергій Богородіченка.

– Пане Сергію, які завдання поставило перед Вами керівництво ФК «Агрон» перед тим, як Ви очолили команду?

– Керівництво «Агрону» завжди ставить перед футболістами і тренерами найвищі цілі та хоче досягати максимального результату в кожному турнірі. Ключові завдання, які були поставлені на 2023 рік нашим президентом Юрієм Березовським були виконані можна сказати на відмінно. Всі трофеї, які розігруються на Тернопільщині – чемпіонат, кубок та суперкубок, в цьому році нами були 100% здобуті заслужено.

– На Ваш погляд, команда рівно провела сезон, чи впродовж турнірної дистанції були перепади?

– Дуже би хотілося так сказати, але насправді футбол, і не тільки футбол, а й будь-який вид спорту, дуже різноманітний. Всі ми люди, яким властиві злети і падіння, є пікові точки фізичної та ігрової готовності і навпаки. Тому не можу сказати, що у нас було все гладко, але якщо подивитися в розрізі всього чемпіонату, всіх матчів, у яких ми брали участь, то була не погана лінія, не синусоїда, а більш-менш рівна.

   

– Якщо аналізувати зіграні матчі в усіх турнірах, то які б із них виділили з кращого боку, а в яких команда зіграла не так, як би того хотілося?

– Якщо врахувати матчі і аматорського чемпіонату України, то найбільш гіркий досвід – велика поразка від чемпіона Львівської Прем’єр-ліги – «Юність-Куликів» (0:4). Наші футболісти і я особисто зробили прикрі помилки, загалом за той поєдинок беру на себе повну відповідальність. Однак, це футбол, буває й таке. Натомість яскравих матчів з позитивним результатом було набагато більше. Можна відзначити цікаві поєдинки з головним конкурентом на рівні Тернопільської області з «Медоборами», а також варті уваги матчі з «Подолянами» та «Дністром», які носили гострий та безкомпромісний характер.

– У який момент Ви зрозуміли, що «Агрон» точно стане чемпіоном області?

– Чесно кажучи, в це я вірив з першого дня, відколи прийшов у команду. З такою вірою я працюю від матчу до матчу, від тренування до тренування. Всі в «Агроні» професійно ставляться до своєї справи, адже добре розуміємо, якщо ти хочеш здобувати титули, то дрібниць у футболі не буває. Зокрема, в команді працює тренер по фізпідготовці, ми постійно аналізуємо зіграні матчі, на деталі розбираємо суперника з яким будемо грати тощо. 

– Наскільки не просто було великогаївській команді виступати одразу на трьох фронтах, адже права на помилку в «Агрона» фактично немає?

– Справді, помилятися не можна було в жодному матчі, бо це могло призвести до недосягнення поставлених цілей. Грати офіційні матчі доводилося двічі на тиждень, це було не просто, виснажувало не стільки фізично, скільки психологічно. Однак, дякуючи тому, що в нашому колективі 23 футболісти, ми могли без проблем закрити ту чи іншу позицію. Завдяки достатній кількості гравців ми робили ротацію. А довга лавка запасних, де знаходилися футболісти, які могли теж зробити результат, дозволила нам досягати поставлених завдань на різних турнірах. Ми хотіли цього, прагнули перемагати в кожному матчі, щоби здобути всі титули. Звичайно, добре розуміли, що це буде важко досягнути, але до кожної гри готувалися в повною самовіддачею і це дало свій результат.   

– Хто із футболістів «Агрона» впродовж сезону показав себе з кращого боку?

– Я прихильник говорити за командні досягнення. Однак, насправді, цього року в нас був справжній лідер Тарас Гром’як. Він проявив себе дуже яскраво, ефективно з точки зору того, що він багато м’ячів забив, а також тієї роботи, яку Тарас виконував на футбольному полі працюючи на команду. Тарас Гром’як 100% заслужив на титул кращого гравця Тернопільщини 2023 року плюс він ще й став кращим бомбардиром чемпіонату області. Це було досягнуто завдяки важкій праці на тренуваннях, самовіддачі та бажанню вдосконалюватися. 

Загалом, зважаючи на надуспішний сезон «Агрона», всі футболісти намагалися по максимуму виконувати завдання, які тренерський штаб ставив перед ними. Окремо хочу відзначити нашого капітана Руслана Мазура, котрий у Васильківцях в кубковому поєдинку отримав дуже серйозну травму, однак Руслан, як справжній капітан, все що з ним сталося мужньо пройшов. Більше того, він відновився і наприкінці футбольного року ще нам дуже сильно допоміг у здобутті турнірних очок, безпосередньо виходячи на футбольне поле. 

– А чи були такі футболісти, на кого більше розраховували? Зокрема, відомо, що запрошений особисто Вами досвідчений центрбек Павло Данилюк покинув «Агрон»…  

– Прикрість трапилася з Павлом, який отримав травму і довго не міг її залікувати. Тому, на жаль, він не зміг бути настільки корисним команді, на що я сподівався. Однак як колишній гравець, а розумію, що від травм у футболі не застрахований ніхто, і навіть якщо ти маєш велике бажання грати, іноді відновлення може зайняти чимало часу. На сьогодні Данилюк справді вже не в «Агроні», разом з тим я йому бажаю вдалого продовження футбольної кар’єри, він справній професіонал і відданий футболу.

– Оцініть рівень конкуренції у чемпіонаті вищої обласної ліги. Адже глянувши на турнірну таблицю і побачивши 10-очковий гандикап перед найближчим суперником, може здатися, що «Агрону» легко дісталося чемпіонство?

– Хто детально слідкував за чемпіонатом області, чудово пам’ятає, що лише на самому фініші ми здобули цю комфортну різницю, а до того була гостра боротьба. Лише перед останній туром в пропущеному поєдинку, вигравши у свого безпосереднього конкурента «Медоборів» (2:1), ми змогли офіційно оформити чемпіонство. Мені як тренеру, звичайно, хотілося б, щоби цей результат був досягнутий легшою «кров’ю», однак для вболівальників і для тернопільського футболу в цілому дуже добре, що інтрига була до останнього.

Що стоється наший суперників, «Медобори» – це бойова команда, яка з року в рік бореться за чемпіонство. Вони цього року були наші ключові конкуренти. Хочу також відзначити «Дністер», де виступають футболісти хорошого рівня, клуб має міцну фінансову базу, а його керівники професійно підходять до всіх навколофутбольних процесів. Коли у «Подоляни» прийшли нові тренери та змінився склад, команда почала створювати проблеми для інших колективів вищої ліги. І під кінець року футболісти «Подолян» набрали дуже непогану форму, з якими, відверто скажу, було грати не просто.

– Який з трьох трофеїв здобутих «Агроном» у 2023 року для Вас найцінніший?

– Для мене і, думаю, для наших футболістів, усі трофеї цінні, адже вони здобувалися у важкій конкурентній боротьбі з серйозними суперниками.

– Чи не складно було Вам від команди з районного чемпіонату працювати з колективом обласного рівня, який бореться за найвищі нагороди?

– Я не скажу, що було важко. По-перше, в «Агроні» підібрався дуже добротний колектив, по-друге, всі футболісти хорошого рівня, деякі з них пограли на високому рівні, пройшли професійний футбол, з якими у плані роботи було легко знайти спільну мову, які прекрасно розуміють, що робити, як робити і коли робити, як на тренуваннях, так і під час офіційних матчів. Для мене ключовим завданням було згуртувати колектив, створити позитивну атмосферу у середині команди. Мені, здається, це вдалося зробити.

– Назвіть символічну збірну «Агрону» зразка 2023 року.

– У нас важко виокремити основну одинадцятку. Скажімо, у воротах постійно змінювали один одного Іван Рогаль та Руслан Мазур. У центрі оборони більшість матчів грали Іван Олексюк, у парі з яким змінюючи діяли Дмитро Стриєшин та Віктор Ковалик. Зліва в обороні грав Андрій Скакун, справа – Юрій Соколовський. У центрі півзахисту грали Пришнівський та Ігор Кохман. Атакувальний півзахисник – Валентин Білик, якого підміняв Руслан Луцик. В атаці справа діяв Тарас Червонецький, зліва – Тарас Гром’як. І на вістрі атакувального трикутника був Назар Процик.

– Окрім футболістів і тренерів, мабуть, команді допомагали й інші люди, які заслуговують на відзначення у цьому успішному для «Агрона» сезоні. Хто вони і яка їхня роль у великогаївському футболі?

– Найперше від команди хочу подякувати нашому президенту Юрію Романовичу Березовському, якби не він, такої потужної команди б не було. Також вагому підтримку відчуваємо від почесного віце-президента, голови громади Олега Андрійовича Кохмана і всієї Великогаївської об’єднаної громади. Звичайно, слів вдячності заслуговують і наші вболівальники, які постійно нас підтримують. Ну і не потрібно забувати про наших Героїв на передовій, які стримуючи російського окупанта дозволяють нам грати футбол. Зі своєї сторони, «Агрон» намагається постійно підтримувати ЗСУ проводячи різні благодійні акції. 

– Чи вже накреслені в «Агрона» плани на 2024 рік?

– Поки грубими мазками накидали плани. Деталізація буде десь ближче до лютого. Все залежатиме від того, коли стартуватиме чемпіонат Тернопільської області та друга частина аматорського чемпіонату України. Немає змісту, скажімо, три з половиною місяці «ганяти» хлопців, коли лише у травні розпочнуться офіційні поєдинки. Попередньо у підготовчий період плануємо виступати на зимовій першості Тернопільщини. Хочеться побільше провести контрольних матчів, щоби і новобранців подивитися і діючі гравці «Агрону» набрали хорошу форму.

Вища ліга. «Агрон» (Великогаївська громада) – 1 місце

15 матчів:+12=2-1, м’ячі – 48:15, очки –38